Історія Лисичанського ліцею №7

На межі XIX - XX століть в селі Привільному була заснована церковно-приходська школа, у якій вже у 1901 році навчалося 23 учні. З неї і починається більш ніж 100-річна історія Привільнянська школи, правонаступником якої є Лисичанський ліцей № 7 Сєвєродонецького району Луганської області.

/Files/images/ind01.jpg

Лисичанська школа № 7

У самому центрі міста по вулиці Шахтарській розташована наша школа, загальна площа якої становить 0,8 га. На території знаходяться два навчальні корпуси, з'єднані переходом, окрема будівля з автокласом і гаражами, величезний спортивний майданчик з біговими доріжками, волейбольним, баскетбольним і футбольними полями. Уздовж бігових доріжок зеленіє тополина алея, з іншого боку будівлі зростає біла акація, цвітіння якої нагадує учням про закінчення навчального року.

1 поверх нової будівлі

На першому поверсі нової будівлі розташована шкільна їдальня, частина якої переобладнана в актовий зал, де проходять усі шкільні заходи і свята. Тут же розташовані майстерні з обробки дерева і металу.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/7KSOWWqgBIg.jpg

1-й поверх нової будівлі

На другому поверсі знаходяться кабінет хімії і вчительська, далі по коридору розташувалися кабінети початкових класів.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/KzpOHVri26Q.jpg

2-й поверх нової будівлі

На третьому поверсі обладнані кабінети фізики, інформатики, англійської мови, кімната-музей народознавства та євроінтеграції.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/MiHfEGpN9eI.jpg

3-й поверх нової будівлі

На четвертому поверсі знаходиться музей історії м. Привілля.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/KqQXwaxa3aM.jpg

4-й поверх нової будівлі

У старому корпусі розташовані кабінети початкових класів, кабінет військової підготовки, бібліотека з книжковим фондом 15975 примірників, фізкультурний і тренажерний зали, обладнані новими тренажерами.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/yOXB5tR_qjU.jpg

2-й поверх старої будівлі

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/dAXLrqUSnJw.jpg

Спортивна зала

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/MuXb0SudoQs.jpg

Тренажерна зала

У розпорядженні дітей автоклас, вантажний і легковий автомобілі, мікроавтобус.

/Files/images/ind05.jpg

Шкільні авто

Досвід педагогічного колективу і матеріальна база школи дозволяють давати учням знання на рівні вимог сьогодення.

Бібліотека - один з найбільш відвідуваних кабінетів школи, її інформаційний центр. Фонд літератури становить 15 498 примірників. Фонд підручників - 12 240 примірників

/Files/images/ind03.jpg

Шкільна бібліотека

Комп'ютерний клас був утворений в 1988 році директором школи Лідією Андріївною. Багато зусиль довелося докласти цьому цілеспрямованому педагогу для оформлення кабінету і придбання перших радянських комп'ютерів «Сура» пензінского заводу.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/w8d6nLXEIFA.jpg

Комп'ютерний клас

У нове тисячоліття наша школа зробила крок з оновленим комп'ютерним класом, завдяки старанням та ініціативі директора школи Зизи М.М. На даний час комп'ютерний клас є гордістю нашої школи.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/C-Racsiqglw.jpg

Кабінет англійської мови

Учні із задоволенням відвідують уроки інформатики, розуміючи, що в сучасному житті знання комп'ютера так само необхідно, як уміння читати і писати.

Музей Лисичанської середньої школи № 7 м. Привілля заснований в 1965 році на честь 20-річчя Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. За профілем - історичний, багатоплановий, розкриває історію міст Привілля і Лисичанська. За рішенням Прівольского виконкому музей ЛСШ № 7 є міським.

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/3Lz5UFAm1n8.jpg

Музей історії м.Привілля

Шкільний музей - живий, що розвивається. Його фонд постійно поповнюється новими експонатами, матеріалами, оформляються нові розділи і виставки. При музеї організовано роботу патріотичного клубу «Подвиг», учасниками якого є учні 5 - 11 класів. Керівник музею - вчитель історії, вчитель-методист Кляченко Анна Денисівна, яка працювала в ЛСШ № 7 з 1959 року. Вона - засновник музею. Багато років працювала старшою піонерською вожатою.

В результаті пошукової роботи предметів старовини в листопаді 1991 року в Лисичанської середньої школи № 7 створена кімната-музей народознавства «Берегиня». Роботу з оформлення музею спланувала учитель української мови та літератури Нескородьева Любов Іванівна.

Любов Іванівна працювала в школі з 1969 року. Це вчитель вищої категорії, вчитель-методист, її учні постійно займають призові місця на міських олімпіадах.

У музеї зібрана домашнє начиння, предмети з глини, ікони, вишивки, велике число рушників і т.д. При музеї існує лекторська група, що складається з учнів школи. Вони готують і проводять екскурсії на такі теми: «Хліб на рушнику» (про рушниках і їх призначення), «Символи України» (як держави, так і природні), «Пісня - душа народу» (від колискових до сучасних), «Українське весілля та весільне вбрання »,« хата моя, біла хата »(про рідний батьківському домі),« Архітектура та побут України »та інші. Весь час музей поповнюється експонатами, які приносять учні. При музеї існує гурток «Народна вишиванка» і драмгурток (провідні вчителі Єгорова В.В.. і Мовчан М.В.).

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/Ii1hw3F8uHE.jpg

Кімната-музей "Берегиня"

На базі музею проходять уроки народознавства та позакласні заходи ( «Українські вечорниці», зустрічі з народними майстрами, літературні зустрічі, свята рідної мови). У музеї виросли і свої поети: Єлманова Євгенія, Ведерникова Оксана, Пушкаш Ліля, Богданова Наташа і інші. Своєю метою кімната-музей «Берегиня» вважає прищеплювати учням любов до рідного краю, його мови, розвивати пошукову роботу, відновити і знати своє минуле, свій рід, свою культуру, звичаї, традиції, прищеплювати любов до всього свого, рідного, українського, а значить виховати справжніх громадян-патріотів України.

Випускники школи - це результат багаторічної роботи всього педагогічного колективу. Тільки за результатами знань учнів вчитель може оцінити плідність своєї роботи, побачити підсумок свого багаторічного праці.

Зі стін школи 29 учнів вийшло з золотими і срібними медалями:

/Files/images/materalno-tehnchna_baza/yOXB5tR_qjU.jpg

Стелла медалістів нашої школи

У грудні 2017 року у страрій будівлі школи було відкрито ретроклас.

Ретрокласс

Кiлькiсть переглядiв: 571